Helle Metslang
Olen Tartu ülikooli emeriitprofessor. Minu teadustöö põhisuunad on eesti keele süntaks ja morfosüntaks, keele muutumine ja varieerumine, kontrastiivne ja tüpoloogiline lähenemisviis keeleuurimises.
Tiit Hennoste
Olen Tartu ülikooli suulise kõne ja vestlusanalüüsi teadur, kelle keskseks uurimisvaldkonnaks on suuline eesti keel ja suhtlus ning allkeeled. Olen uurinud suulise keele süntaksit, küsimusi ja vastuseid, probleemide lahendamist suhtluses ja suhtluspartikleid. Samuti olen uurinud netivestluse keelelisi erijooni ja suulise keele kasutust ilukirjanduses.
Külli Habicht
Olen Tartu ülikooli eesti keele kaasprofessor. Olen uurinud eesti keele morfosüntaksi nähtusi: verbikonstruktsioone, kaassõnafraaside ning modaal- ja diskursusepartiklite kujunemist ja kasutust kasutuspõhise lähenemise raamistikus. Minu partikliuurimused on käsitlenud ka (inter)subjektiivsuse temaatikat.
Külli Prillop
Olen Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi teadur. Kõige rohkem olen tegelenud fonoloogiateooriate ja eesti keele vältesüsteemiga, samuti eesti keele ajalooga, veidi keelestatistikaga ning keelekorpustega (vt siit). Minu südamelähedasim uurimisala on eesti vana kirjakeele sõnavara. Et vanade tekstide uurimist lihtsustada, olen loonud arvutitarkvara ja olnud erinevate tekstisõnastike kaasautoriks. Vahelduseks teadustööle koostan lingvistikaolümpiaadi ülesandeid ning tutvustan kooliõpilastele keeleteadust.
Andra Rumm
Olen Tartu ülikooli eesti morfosüntaksi ja pragmaatika teadur. Mind huvitab, kuidas
inimesed kasutavad suulises suhtluses keelelisi vahendeid, et täita oma eesmärke. Oma doktoritöös analüüsisin, kuidas
inimesed suhtluses küsimusi vormistavad, mida nad nendega teevad ja kuidas neile vastavad. Keele uurimine suhtluses aitab tuvastada suhtlusnormid, mida kõnelejad järgivad, ja pakub võimaluse keelekasutajat paremini tundma õppida.
Andriela Rääbis
Olen Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituudi suulise keele teadur. Minu kesksed uurimishuvid on olnud vestluse struktuur, küsimus- ja direktiivijärjendid. Oma 2009. aastal kaitstud doktoriväitekirjas käsitlesin telefonivestluse sissejuhatuse struktuuri ja suhtlusfunktsioone. Olen Tartu ülikooli suulise eesti keele korpuse administraator.
Kirsi Laanesoo
Olen Tartu ülikooli eesti morfosüntaksi ja pragmaatika teadur. Minu peamine uuri-misobjekt on suuline suhtlus. Oma doktoritöös uurisin argivestluses esinevaid küsilauseid, millega ei küsita infot. Suulise keele kõrval tegelen ka netikeele uurimisega.
Liina Pärismaa
Olen Tartu ülikooli eesti keele doktorant. Minu põhilised teaduslikud huvid on eesti vanem kirjakeel, morfosüntaks ning keele varieerumine ja muutumine. Oma doktoritöös keskendun erinevate morfosüntaktiliste nähtuste varieerumisele 17.–18. sajandi murrangueelsetes ning -järgsetes põhjaeesti tekstides tollase kirjakeele standardi kujunemisel.
Elen Pärt
Olen lõpetanud Tartu Ülikoolis eesti keele magistriõppe. Seejuures uurisin oma lõputöödes peamiselt komplekssete interrogatiiv-relatiivadverbide (nt kusjuures, misläbi, mispärast jt) kujunemist kirjakeele kujunemise algusest kuni tänapäevani.
Carl Eric Simmul
Olen Tartu ülikooli eesti keele doktorant. Minu erialased huvid on seotud pragmaatika, semantika, morfosüntaksi ja foneetikaga. Doktoritöös uurin eesti keele konverbitarindit e vaba laiendina toimivaid infiniittarindeid. Vaatlen neid mitme nurga alt, käsitledes konverbitarindite funktsiooni, sõnajärge, infostruktuuri ning grammatiseerumis- ja leksikaliseerumisteid.